Kotły grzewcze

Atmos DC

Piece centralnego ogrzewania Atmos DC to rewolucyjne rozwiązanie w zakresie techniki grzewczej. Kotły mogą spalać jednocześnie wiele rodzajów paliwa (stałego i płynnego), zachowując maksymalną sprawność 92,3 proc.

Linia kotłów Atmos DC składa się z czterech jednostek grzewczych, wykorzystujących technologię zgazowania drewna (pirolizę). Dodatkowo kotły grzewcze Atmos DC mogą być opalane brykietami z biomasy, gazem ziemnym (energetyczność 34 MJ/m sześć.) bądź ekstra olejem opałowym (o kaloryczności 42 MJ/kg).

Z nim zawsze się opłaca

To, jakiego paliwa, będziesz używać, zależy od Ciebie i Twoich możliwości oraz kalkulacji. Obliczyć, co w Twoim przypadku bardziej się opłaca. W razie zmiany warunków czy zapotrzebowania na ciepło zawsze możesz wymienić palnik i przejść na inny rodzaj paliwa. Na taką elastyczność nie pozwala żaden inny piec centralnego ogrzewania.

Producent przewidział jeszcze jedno rozwiązanie – możesz też kupić kocioł Atmos DC bez palnika i nabyć go później albo wykorzystać ten ze starego pieca.

Zawsze doskonale sprawny

Bez względu na rodzaj paliwa piece centralnego ogrzewania Atmos DC pracują tak samo wydajnie – osiągają do 92,3 proc. sprawności cieplnej. Jest to możliwe dzięki oddzieleniu każdego z trzech systemów spalania płaszczem wodnym. Przez to systemy nie oddziałują na siebie i nie zakłócają wzajemnie swojej pracy.

W parze z wydajnością idzie niska emisja szkodliwych substancji (Atmos DC spełniają normę 303-5 klasy 3). Trudno spotkać na rynku kotły równie ekologicznie i zarazem tak sprawne energetycznie.

Potrójna oszczędność z jednego pieca

Dzięki kombinacji wielu rodzajów paliwa zyskujesz miejsce w kotłowni, oszczędzasz wiele pracy i w efekcie pieniądze. Nie musisz montować dwóch czy więcej kotłów, osobnych, instalacji, systemów odprowadzania spalin. Choć inne piece CO mogłyby kosztować mniej niż Atmos DC, to koszty ich eksploatacji przewyższyłyby rachunki za ogrzewanie kotłami Atmos DC.

Użytkując kotły Atmos DC ,będziesz potrzebować tylko jednego przewodu kominowego, bez względu na rodzajach opału (np. drewno i gaz albo drewno i brykiety lub drewno i olej opałowy).

Kotły grzewcze Atmos DC firmy ATMOS - piece centralnego ogrzewania

Kotły grzewcze od 1 do 1 z 1 w kategorii Atmos DC

ATMOS  DC 100

ATMOS DC 100

  • Paliwo: drewno
  • Powierzchnia grzewcza do: 825 m2
  • Moc do: 99 kW
  • Producent: ATMOS
  • Model: Atmos DC
  • typ: 100

Kotły CO od 1 do 1 z 1 w kategorii Atmos DC

Modele kotłów ATMOS

  • Atmos DC
2009-2020 kotly-grzewcze.com - Kontakt